Wielu osobą w młodym wieku nie chce się wychodzić regularnie na dwór. Zamiast tego wolą grać na komputerze, spędzać czas przy telefonie lub robić inne tym podobne rzeczy. Jednak oczywiście nie każde młode osoby takie są.

Zrezygnowanie z grania na komputerze lub z korzystania z telefonu dla niektórych osób byłoby niemożliwe dlatego mimo zmiany swojego trybu życia nie trzeba będzie z tego rezygnować jedynie trochę ograniczyć.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Na początek należy zobaczyć ile czasu korzystamy z przykładowo telefonu i zastanowić się czy mimo wszystko nie jest on zbyt długi. Potem możemy się zastanowić jak go ograniczyć. Najlepszą opcją było by wyjście na dwór na co najmniej 30 minut dziennie.

CO DAJE NAM CODZIENNA AKTYWNOŚĆ NA POWIETRZU?

Ćwicząc na świeżym powietrzu dostarczymy organizmowi większe dawki tlenu, co zaowocuje poprawą pracy serca, układu oddechowego i mózgu, a krew szybciej krążąca naczyniami krwionośnymi usprawni metabolizm. To z kolei pomoże zwalczyć tkankę tłuszczową, i pozbyć się toksyn.

PODSUMOWANIE.

Wnioski wyciągnijcie wy sami. Czy warto korzystać przez tak długi czas z telefonu czy komputera? Dodam jeszcze, że zbyt długi czas może doprowadzić do zmian w strukturze i funkcjonowaniu mózgu oraz do paru mniej istotnych w porównaniu z tym rzeczy takich jak brak umiejętności językowych, lęki i fobie, pesymizm, niepokój, nieufność, wady wzroku, wady postawy, otyłość oraz całe mnóstwo innych tym podobnych rzeczy 😊.

Adrian Tomaszewski