W tym artykule chciałabym poruszyć sprawę dyskryminacji. Pojęcie wam pewnie znane, ale myślę, że większość osób nie zgłębiała zbyt mocno tego tematu. Dlatego chciałabym to troszkę rozwinąć, a zarazem wyjaśnić dlaczego tak wiele osób dotyka odrzucenie.

Jak myślicie od czego to zależy ? Wyglądu, charakteru, niepełnosprawności, wyznawanej religii, a może nawet płeć dyskryminuje? Dla każdego przyczyną dyskryminacji będzie coś innego, ale dlaczego to robimy? Sama musiałam się nad tym zastanowić, bo nigdy nie zrozumiem tak dużej nienawiści do drugiego człowieka. Oczywiście, że nie da się lubić wszystkich, ale wiele ludzi odrzuca drugą osobę np. za wygląd zamiast poznać ją bliżej i dowiedzieć się co lubi robić i jak spędza wolny czas, może coś was łączy? Można również urazić kogoś np. niestosownymi komentarzami o jego pochodzeniu czy wyglądzie. Najczęściej taka osoba jest wtedy wykluczona z grona znajomych a tym samym ma wyrzuty sumienia, że coś zrobiła nie tak. Niestety nie uda mi się zatrzymać dyskryminacji, ale mogę tylko apelować abyście częściej zastanawiali się nad uczuciami innych, zanim coś powiecie lub zwrócicie komuś uwagę, ponieważ nie każdy ma wpływ na to jak wygląda, jakiej jest płci, czy narodowości.

Pamiętajcie, że pomimo waszej relacji z otoczeniem jesteście wspaniali, wyjątkowi i wartościowi, bo każdy z nas jest inny. Nigdy się nie poddawajcie zawsze musicie wierzyć w siebie i swoje możliwości.

Hanna Sztenderewicz