W tym czasie kobiece ubiory stały się wyrazem nowoczesnego podejścia do życia i sztuki. Zniknęły długie suknie, ściskające talię gorsety czy też figura klepsydry. Stały się popularne krótkie fryzury, spodnie garniturowe, sylwetka chłopięca i krótkie, luźne sukienki w kształcie stożka.

Damska moda sportowa

Jeśli jakaś kobieta chciała zagrać w golfa, to najczęściej sięgała po długą spódnicę, bluzkę z długim rękawem, luźną kamizelkę lub sweter. Jako dodatek do stylizacji służyły im paski.

Natomiast jeśli chciała powędkować lub wybrać się na przejażdżkę konną, wybierała luźne spodnie za kolano ze ściągaczami na samym dole, białą koszulę z kołnierzykiem oraz czarnym krawatem. Swój strój wypełniała długimi skarpetkami przed kolano, czapką z daszkiem oraz butami na małym obcasie.

Moda wieczorowa

1920 był dekadą wypełnioną całonocnym imprezowaniem. Muzyka jazzowa była wszędzie, a ludzie tańczyli całą noc. Na wieczór najczęściej kobiety zakładały luźne sukienki z dekoltem oraz odkrytymi plecami.

Jako dodatki służyły im bardzo długie naszyjniki, których zakładały dość dużo. Oprócz tego spinki do włosów, pióra które wczepiały sobie w koka oraz rękawiczki , które sięgały im przed łokieć. Warto też dodać, że w tamtych czasach czarny stał się kolorem nie tylko ubrań żałobnych lecz też wieczorowych. Oczywiście stało się to dzięki Coco Chanel, która wprowadziła słynną „Małą Czarną sukienkę”, która stała się niezwykle popularna nawet do dni dzisiejszych.

Jeśli chodzi o buty, był to najczęściej czarny model skurzany z małym obcasem. Najważniejsze było to, aby były wygodne do tańca.

Moda dziecięca

Niemowlęta obu płci były ubierane w białe suknie, zazwyczaj wykonane z bawełny. Kiedy przychodziły chłodniejsze dni zakładano pod sukienkę spodnie.

Gdy chłopcy się starzeli zostawili swoje sukienki i zakładali garnitury. Składały się one z marynarki noszonej z długimi spodniami, biała koszulą i kolorowym krawatem lub chusteczką.

Sukienki starszych dziewcząt były bardziej stylowe, miały nieco bardziej dopasowany krój w tali oraz biodrze. Kolor takiej sukienki najczęściej był pastelowy, szczególnie w przypadku formalnych sukienek.

Weronika Gołębiewska 8B